Dit was ‘n baie besige tweede kwartaal en die Nellies het op verskeie gebiede goed presteer. Die derde kwartaal gaan nog vele wintersport, krieket, swem en kultuur-aktiwiteite oplewer. Ons sien veral uit na die Eistedfodd, Rugby 7’s en die kultuurweek.

Hier is die voorlopige datums van belang:

13 Julie: • Rugby: Virseker-beker Rustenburg • Spur MTB NHS – Kwanyoni
20 Julie: • Rugby: Virseker-beker Ben Vorster • Matriekafskeid
24 Julie: • Bekendmaking van 2019/2020 Skool BK
27 Julie: • Krieket o/14 vs HGH
29 Julie: • NHS verjaar (Vier 67ste verjaarsdag)! Die skool is op die dag in 1952 gestig. • Gholf (Nelspruit) • Eisteddfod begin tot 30 Aug
1 Aug: • Klassieke aand
3 Aug: • Krieket 1ste Span vs Penryn • Krieket 2de span vs Malekutu • Landloopliga
5 Aug: • Krieket 1ste Span klere-oorhandiging • Gholf (Nelspruit)
6 Aug: • HHD: Pa en seun aand
7 Aug: • Krieket 1ste Span vs Rob Ferreira T20
8 Aug: • Nellies Medley 18:00 Saal
9 Aug: • Krieket o/15 vs Penryn
14 Aug: • Krieket 1ste Span vs Penryn T20
15 Aug: • Krieket 3de Span vs Uplands • Krieket o/15C vs Horizon Academy
17 Aug: • Krieket o/15A vs Lydenburg
20 Aug: • Krieket o/15C vs Uplands • Krieket 3de span vs Sybrand v Niekerk
21 Aug: • Krieket 1ste span vs Lowveld High T20
22 Aug: • Krieket 3de span vs Lydenburg • Krieket o/15C vs Bergvlam • Mnr en Mej NHS
23 Aug: • Landloop Marathon
24 Aug: • Krieket 1ste span vs Uplands • Krieket 2de span vs Lowveld High • Krieket o/14A vs Bergvlam
26 Aug: • Krieket o/14B vs Uplands • Kultuurweek: Tienertoneel
27 Aug: • Krieket 2de span vs Bergvlam • Krieket o/15B vs Horizon Academy • Kultuurweek: Iets-onder-die-sterre
28 Aug: • Kutluurweek: Lentebal
29 Aug: • Kultuurweek: Spogaand • Krieket 3de span vs Bergvlam
30 Aug: • Krieket 1ste Span vs St. Dominics (T20)
31 Aug: • Krieket 1ste Span vs Secunda • Krieket 2de Span vs Curro
9 Sep: • Krieket o/14B vs Penryn
10 Sep: • Krieket o/15C vs Curro
12 Sep: • NHS voorseisoen atletiekbyeenkoms
13 Sep: • Rhinos Rugby Golfdag
14 Sep: • Krieket 2de span vs Rob Ferreira
18 Sep: • Interhuis swemgala (van Riebeeck-park)
3 Okt: • Sportprysuitdeling
10 Okt: • Akademiese prysuitdeling